Hakkımızda

HAKKIMIZDA

PisaKitap, çeşitli formatlarda ders kitapları, bilimsel monograflar, ders programları, teknik incelemeler, kurgu ya da kurgu olmayan romanlar ve daha fazlasını yayınlayabileceğiniz; MOBI (Kindle ekitapları için), EPUB (Apple İBooks, Nook, Kobo ve diğer ebook platformları) , PDF(Dijital ve baskıya hazır) formatlarını destekleyen çevrimiçi bir kitap yayınlama yazılımıdır. Eğitim kurumları, yazarlar ve yayıncıların kullanımı için uygundur. Sistem üzerinde 10 binin  üzerinde Public Domain altında bulunan edebi eserler ve 2 binin üzerinde bilimsel klasikler, ders kitapları bulunmaktadır.

 

BİR EĞİTİMCİ OLARAK NEDEN AÇIK EĞİTİM KAYNAKLARI İLE İLGİLENMELİSİNİZ?

İnternet’in bu denli hızlı büyümesi, bilgiye ulaşmada, kullanmada ve bilginin yayılmasında büyük olanaklar sağladığı ortadadır. Günümüzde bilginin neredeyse tamamen elektronik ortamda üretilmeye başlandığı ve çoklu ortamlar aracılığı ile bilginin sunumlarının zenginleştirildiği göz önüne alındığında, Açık Eğitim Kaynakları yönündeki çalışmalar bundan sonra daha da hız kazanacak ve yüksek öğretim kurumları başta olmak üzere, devletlerin ilgili kurum ve kuruluşları, hatta ilgili uluslar arası örgütler daha etkin politikalar üretmeye başlayacaklardır. Açık Eğitim kaynaklarının oluşturulması ile eğitim kurumları, bireyler ve bir bütün olarak yaklaşıldığında tüm toplum için büyük faydalar sağlanacaktır. Uygun lisanslar aracılığı ile Açık Eğitim kaynakları sadece materyallere erişimi değil bu materyallerin daha kolay paylaşılması ve görünürlüğünün artmasını da mümkün hale getirecektir.

Eğitimciler ders için gereken bütün kaynakları oluşturmakla değil, ders için güzel bir öğrenme deneyimi sunmaktan da sorumludurlar. Mevcut Açık eğitim kaynağını kullanarak ya da kendi kaynağınızı sisteme koyarak hem farklı kitlelere ulaşabilir hem de materyal çeşitliliğini artırabilirsiniz. Ayrıca geleneksel yapıda fakülte mensupları, meslektaşlarının ders materyalleri ve programlarının çok azını görebiliyorken Açık Eğitim Kaynaklarının ortaya çıkışıyla birlikte aynı konu ve bu konuya ilişkin benzer materyallerle ilgili farklı yaklaşımları görebilme şansına da erişmişlerdir.

 

VİZYONUMUZ

Bilimsel, güncel her türlü kaynağı bünyesinde bulundurmayı hedefleyen bir platform olarak kullanıcılara, öğretim elemanlarına, eğitmenlere ve öğrencilere istenilen nitelikte, kaliteli bilgi kaynaklarına daha hızlı ve kolay yoldan ulaşabilmek en ileri teknolojiyi uzman kadro ile bütünleştirerek geniş kitlelere ulaştırabilmek, kullanıcıların birinci tercihi olarak sürekliliği sağlamak.

 

MİSYONUMUZ

Açık Eğitim Kaynakları sayesinde öğretim elemanlarının, eğitmenlerin ve öğrencilerin yüksek kaliteli, yenilikçi öğretim materyallerine daha düşük maliyetle erişimini artırmak, bilgiye erişimde olabildiğince hızlı ve verimli bilgi akışını sağlayarak desteklemek, öğretim, araştırma faaliyetleri ve topluma hizmet için gerekli, doğru güvenilir, evrensel kaynaklara çağdaş olanaklarla erişimi sağlamak, Açık Eğitim Kaynakları ya da ders materyali dışındaki kitaplarla ilgili araştırmacıların, kullanıcıların PisaKitap’ı başlangıç noktası olarak görmesini sağlamak için varız.